Најдобра кладилница

Ние ( тимот на kladilnica.mk ) ја анализираме секоја онлајн кладилница детално и сите кладилници минуваат низ обемен процес на проверка пред да ги објавиме, односно пред да ви ги предложиме. Процесот на проверка е […]

Кладилница бонуси

Ние ви го презентираме секој бонус на најдобрите онлајн кладилници. Секој бонус за регистрација и промоција кој ќе го најдете на оваа страна е проверен и се тестира лично за да можете да бидете сигурни […]

Одбери кладилница

Одберете најдобра кладилница

Пред секој облог, важно е да ја изберете вистинската обложувалница за вас. Има мал милион обложувалници низ светот, но не секоја обложувалница нуди исти поволности и привилегии. Нашите детални анализи и оценки прецизно ги посочуваат […]

Како да го одберете најдобриот сајт за онлајн обложување?

Со оглед на тоа што во моментов има голем број онлајн кладилници на пазарот, може да биде тешко да го изберете најдобриот оператор. Поради оваа причина, а со цел да ве советуваме и да ви понудиме најдобро искуство за спортско обложување, создадовме рангирање на најдобрите онлајн обложувалници, врз основа на детална, но во исто време објективна анализа.

На кои елементи треба да се заснова нашата определба за избор на обложувалници?

Треба да се земат предвид неколку фактори: коефициенти, дизајн, корисничка подршка, покриеност, сигурност …

Прво, понудените коефициенти играат голема улога во обложувалниците. Кога понудените коефициенти се повисоки, потенцијалните добивки на обложувачот се зголемуваат, а обложувалниците се тие кои редовно ги нудат најдобрите коефициенти за сите спортови. Како таков, тој е еден од најважните критериуми што го земаме предвид при рангирањето на најдобрите обложувалници.

Второ, репутацијата на страницата за спортско обложување исто така мора да се земе предвид пред да се отвори сметка. Навистина, иако лиценците издадени од Комисијата за коцкање даваат показател за безбедност на обложувачите, исто така е важно да се има добра репутација за да се обезбеди 100% безбедно обложување. Така, во нашето рангирање вклучивме само кладилници кои ги исполнуваат сите неопходни критериуми поврзани со безбедноста на обложувањето.

Следно, се разгледуваат општите понуди на обложувалниците. На пример, рејтингот овде се заснова на понуди како што се: видови на облози, достапни спортски облози, интерфејс за обложување во живо или квалитетот на веб-локацијата – без разлика дали станува збор за изглед на мобилен или на десктоп (графика, дизајн итн.). Така, колку повеќе обложувалницата нуди висок квалитет, разновидни облози, толку е поголема оценката за истата.

Исто така, многу важно, нашето рангирање на најдобрите обложувалници се заснова на односот помеѓу операторот и неговите клиенти или подобро кажано – корисничката подршка. Услугата за клиенти, достапните начини на плаќање, одговорот на прашањата на клиентите, па дури и присуството на социјалните мрежи се некои од многуте аспекти што се анализирани од нашиот тим за да придонесат за целокупното рангирање на обложувалницата.

Конечно, со комбинирање на сите овие различни параметри, нашата екипа успеа да воспостави класификација на најдобрите сајтови достапни за обложување – рангирање што ќе се ажурира постојано и кое може да претрпи одредени измени по повторното оценување на гореспоменатите критериуми.

Можете да се обложувате без никакви грижи – наместо вас www.kladilnica.mk се погрижи буквално за се

Bet365
Земете бонус

Бонус во Bet365 – зголемени квоти на одредени натпревари

Обложувалницата на Bet365 веќе подолг период е број еден во поглед на обложувањето на интернет. Имено, оваа обложувалница редовно знае да ги изненади своите корисници со нови промоции и различни бонус понуди. Овој пат нудат зголемени квоти […]

1xBet
Земете бонус

Бонус во 1xBet до 250%!

Обложувалницата на 1xBet многу често знае да се „пофали“ со нови промоции кои важат не само за новите, туку и за постоечките корисници. Неодамна тие објавија фантастична промоција која важи за сите играчи во 1xBet, а се […]

22Bet
Земете бонус

Бонус – Повраток на сретства во 22Bet

Онлајн обложувалницата на 22Bet секогаш се труди што повеќе да им понуди на своите корисници, па сега ни ја претставија новата понуда каде што враќаат средства на вашата сметка. Доколку се уште немате сметка во 22Bet тоа […]

 • 10Bet 300x300 logo
  ОДИ НА 10BET.COM Со оваа рецензија за 10Bet каде што ќе ви ги претставиме сите предности и недостатоци ќе ви помогнеме да добиете јасна слика за тоа што ве очекува таму во смисла на предност и недостаток. Општо Во 2003 година, започнува приказната наречена 10Bet. Со идеја за да се стигне до врвот, тимот на 10Bet напорно работи за оваа [...]
 • 1XBet 300x300 logo
  ОДИ НА 1XBET.COM Во текстот подолу накратко ќе ви претставиме вистинска слика за една од најдобрите онлајн обложувалници 1xBet. Општо 1xBet е прилично нова обложувалница на пазарот, но благодарение на квалитетите кои ги поседува и рекламните кампањи многу брзо се издигна на тронот. Има навистина што да понуди во поглед на класичното обложување, обложување на специјали и покрива многу спортови [...]
 • 22Bet 300x300 logo
  ОДИ НА 22BET.COM Многу е важно пред да се регистрирате во било која обложувалница да прочитате рецензија за неа, па затоа ние во овој текст се потрудивме да ви ги напишеме предностите и недостатоците за 22Bet. Општо 22Bet обложувалницата има многу интересен концепт на работа и располага со доста корисни опции за обложувачите, па затоа без двоумење многу луѓе ја [...]
 • 2win 300x300 logo
  ОДИ НА 2WIN.MK 2Win МК е нешто понов букмејкер кој функционира исклучиво онлајн. Ние во овој текст ќе се потрудиме да ви го „донесеме“ поблиску до вас. Општо Обложувалницата на 2Win има едноставен дизајн на својот веб сајт. Сепак нема кој знае какви елементи за да ве привлече како нов корисник. Бонус секцијата им е навистина сиромашна и тоа е [...]
 • bet365 300x300 logo
  ОДИ НА BET365.COM Извојте неколку минути и прочитајте детали за најдобрата онлајн обложувалница Bet365. Општо Искрено за обложувалницата на Bet365 има да се пишува да многу, а сето тоа се должи на безброј задоволните корисници. Оваа обложувалница ужива висока репутација помеѓу љубителите на онлајн обложувањето, а може да додадеме дека секогаш и знае да ги изненади со најразлични бонуси. Bet365 [...]
 • meridianbet 300x300 logo
  ОДИ НА MERIDIANBET.COM Во овој текст нашиот тим максимално се потруди да ви ги претстави сите предности и недостатоци за обложувалницата Meridianbet. Општо Meridianbet е традиционален букмејкер кој на пазарот постои веќе од 2007 година и досега успешно функционира. Содржи голем број на дисциплини за обложување, но не за сите имаат детални функции за обложување. Со оглед на фокусот на [...]
 • mozzart 300x300 logo
  ОДИ НА MOZZART Овде во овој текст, нашиот тим ќе ви ги претстави сите предности и недостатоци после напорното истражување за обложувалницата на Mozzart. Општо Mozzart е букмјкер и онлајн казино кое функционира беспрекорно. Потекнува од Србија, но има и многу лиценци што придонесува да се пробива и на светскиот пазар. Можеби не се во врвот во однос на другите [...]
 • sportlife 300x300 logo
  ОДИ НА SPORTLIFE.COM.MK Во текстот кој следи ќе се обидеме да ви ги претставиме сите предности и недостатоци за обложувалницата Sport Life. Општо Sport Life МК веќе подолго функционира на македонскиот пазар. Слободно може да кажеме дека станува збор за исклучително успешна обложувалнциа која многу често ги изненадува своите корисници со различни бонуси и промоции. Oфицијално оваа обложувалница е регистрирана [...]
 • unibet 300x300 logo
  ОДИ НА UNIBET.COM Со рецензиите за најпознатите обложувалници се трудиме што повеќе да ви објаснеме за предностите и недостатоците на истата таа обложувалница. Сега на ред е една од попознатите онлајн обложувалници Unibet. Општо Верувале или не, Unibet на пазарот постои од далечната 1997 година. Со тек на време тие се развиваат и прераснуваат во една сериозна обложувалница која без [...]
 • william hill logo 300x300
  ОДИ НА WILLIAMHILL.COM Во текстот кој следи ќе направиме детална анализа за една од подобрите онлајн обложувалници, William Hill. Оваа кладилница постои многу оддамна, а цело време се надоградува и се движи кон тронот во поглед на онлајн обложувањето. Општо Приказната за William Hill започнува уште во раните години, поточно во 1934 година кога цел процес се случувал нелегално и [...]

Обложувајте се за добивка но и за забава

Добитен тикет

Анализирајте пред да се обложувате

Обложување

Онлајн кладењето има големи предности

онлајн кладење

Не ризикувајте повеќе од тоа што можете да си дозволите да загубите

Со нас можете да го направите најдобриот избор