• Вебсајт
 • Покриеност
 • Понуда
 • Уплата и исплата
 • Бонуси
 • Корисничка поддршка
 • Мобилно обложување
Overall
3.8

Резиме

Одлична обложувалница која сака да напредува. Далеку е од совршеноство, но сепак има примамливи елементи.

Pros

 • Супер бонус понуда
 • Можност за милионски добивки

Cons

 • Послаби квоти
 • Комплициран вебсајт

Овде во овој текст, нашиот тим ќе ви ги претстави сите предности и недостатоци после напорното истражување за обложувалницата на Mozzart.

Општо

Mozzart е букмјкер и онлајн казино кое функционира беспрекорно. Потекнува од Србија, но има и многу лиценци што придонесува да се пробива и на светскиот пазар. Можеби не се во врвот во однос на другите обложувалници, но сепак се трудат да станат што подобри и да се пробијат помеѓу топ онлајн обложувалниците.

Доверба

Mozzart е официјално лиценцирана обложувалница во Македонија, практично тоа значи дека поседува македонска лиценца, па со оглед на тоа може да кажеме дека ужива голема доверба помеѓу играчите во Република Македонија. Функционира и како локална класична обложувалница, а под истата лиценца има и онлајн обложување кое е доста атрактивно.

Вебсајт

Вебсајтот им е доста модерен, но тоа не значи дека е и лесен за користење. Како прв недостаток е тоа што кога избирате распоред на натпреварите добивате еден збунувачки редослед, па не можете баш лесно да се снајдете. Генерално имаат солиден вебсајт, но дефинитивно мора да поработат со цел да го направат поедноставен за користење.

На почетната страна добивате буквално се и сешто во тегет – жолта комбинација. Веднаш штом ќе влезете во страната во левиот горен агол ве пречекува добро познатото лого, додека во десниот агол е опцијата за најава и регистрација. Под нив, поточно во хедерот имате банер кој цело време ги прикажува активните бонуси и промоции.

Потоа следува распоредот на натпревари, каде што лево ви се натпреварите во живо, однсоно натпреварите кои се започнати, додека во централниот дел се најиграните дуели. Од десно ќе го најдете банерот со промоцијата Mozzart бонус за добредојде и рекламата за зголемени квоти.

Футерот им е посветен лично за нив каде претставуваат доста корисни информации за компанијата како и корисни опции за играчите како статистики, резултати итн.

Mozzart почетна страна
Mozzart почетна страна

Покриеност

Во рамките на Mozzart вие имате опција да се обложувате на 11 различни спортови. Во однос на другите обложувалници ова е минимална покриеност, па затоа и не може да ги пофалиме во овој дел. Се разбира дека класичните обложувачи ќе бидат задоволни со оглед на тоа што ги има основните спортови за обложување, а многу малку покрива во однос на помалку познатите спортови и настани.

Понуда во Mozzart

Ниту понудата не им е кој знае каква доколку прави споредба со останатите обложувалници. На пример за настан од најјаката англиска лига, Премиер лига вие може да изберете еден од околу 300 понудени типови. Ги немаат оние познати комбинации на голови во прво и второ полувреме, па тоа љубителите на голови доста ги иритра. Во однос на другите спортови, исто така не можат да се пофалат со обемна понуда, но дефинитивно ако сте типичен 1, Х, 2 обложувач тоа нема да ви смета и да ви биде недостаток.

Коефициенти во Mozzart

Коефициентите се главен елемент на секоја обложувалница. Зошто би играле, доколку коефициентите ги занемаруваме. Се разбира, тие се нешто најважно во една обложувалница. Во Mozzart многу не се „даржеливи“ во поглед на овие вредности. Често квотите во однос на конкурентните обложувалници се помали, но сепак има нешто што би можело и покрај тоа да ве привлече да се обложувате токму тука. Интересно е тоа, што иако квотите се помали, сепак се стабилни и многу ретко се случува да имате една вредност на дисплејот, а сосема друга кога кога ќе уплатите.

Уплата на средства во Mozzart Македонија

Во моментов уплатата на средства се врши само на еден начин и тоа преку банкарска сметка. За да направите уплата, вие треба да пополните уплатница и да ја платите во банка, пошта или плаќањето да го извршите преку е-banking системот. Времето на процесирање е до 24 часа, провизијата е 0%, а минималната уплата на средства е 300 денари. Уплатата може да ја извршите преку две банки на следните жиро сметки:

 • NLB Банка 210-0638626101-05
 • Halk Банка 270-0638626118-58

Откако операторите ќе ја проверат вашата уплата, вашите средства стануваат достапни на сметката за обложување. Во прилог слика со уплатница за тоа како треба да изгледа една уплатница.

Mozzart уплата на средства
Mozzart уплата на средства

Исплата на средства во Mozzart Македонија

Начинот на исплата е исто како и начинот на уплата, односно вашите пари може да си ги добиете на вашата трансакциска сметка. Минималната сума за исплата изнесува 300 денари, а трошоци за исплата нема. Откако ќе ги повлечете вашите средства, тие ќе ви бидат достапни во вашата банка за најмногу 72 часа.

Се верува дека за брзо ќе се развиваат во овој дел и ќе претстават повеќе опции за уплата и исплата како кредитни и дебитни картички, е-новчаници итн.

Корисничка поддршка

Доколку се соочите со проблеми при обложувањето на сајтот на Mozzart ви стои на располагање љубезна корисничка поддршка која во најкус можен рок ќе се обиде да го дефинира и отстрани вашиот проблем. Постојат повеќе начини за да се поврзите со нив и тоа контакт форма преку нивниот сајт, e-mail [email protected], како и телефонски преку бројот 070 270 200. Истиот телефонски број важи и за Viber и Whatsapp. Работното време на корисничката поддршка на Mozzart е од 9 до 21.

Mozzart бонус

Во овој дел Mozzart навистина може да се пофалат, бидејќи секогаш претставуваат атрактивни бонуси за играчите.

Mozzart бонус за добредојде

Овој вид на бонус е навистина атрактивен. Нуди 100% бонус до 10.000 денари на вашата прва уплата. На пример, ако извршите уплата на депозит од 1.000 денари, вие имате право на бонус до 1.000 денари. Бонусот ќе биде префрлен на вашата корисничка сметка доколку ги исполните условите, т.е. одиграте тикет или повеќе тикети со најмалку 4 натпревари со минимална поединечна квота 1.35 и вкупна вредност на уплата од 4.000 денари за класични тикети од спортско обложување или одиграте тикети во обложување Во живо со вкупна вредност на уплата од 20.000 денари.

Комплетните услови и права за користење на овој бонус може да ги најдете на сајтот на Mozzart МК.

Mozzart бонус за добредојде
Mozzart бонус за добредојде

Mozzart понуда промаши, а наплати

Овде станува збор за бонус промоција која е наменета за сите што ќе „паднат“ за еден натпревар. Во зависност од коефициентот кој ви е погоден на тикетот, вие добивате повраток на средства до најмногу 100 пати.

Mozzart бонус – зголемување на коефициентите

Сите љубители во живо може да уживаат во зголемени коефициенти. Зголемувањето е драстично и се случува во 30-та, 60-та, 75-та минута од натпреварот.

Максимална исплата

Оваа понуда ви ја пренесува во целост. Максималната исплата на тикет на кој има 30 или повеќе парови, изнесува 10,000,000 денари! Сон на секој искусен играч на спортско обложување е да барем еднаш во животот “фати” максимална исплата, а ако веќе ја брка максималната исплата, ред е да ја брка онаму каде е и најголема. Максималната исплата за сите тикети за спортско обложување во Mozzart изнесува извонредни 10.000.000 мкд ! Станете милионер со малку среќа, многу спортско знаење и влог од само 20 денари! Не постои полесен начин во еден ден да заработите за цел живот!

Бонус квота

Концептот на играта е базиран на три групи натпревари: Супер 4, Супер 6 и Супер 8.  Овозможен ви е избор на еден натпревар од секоја група, а Супер ги прави тоа што во секоја група се наоѓаат натпревари со значително зголемени квоти.

Бонус Квота може да се комбинира со сите игри, системи и без минимално ограничување во квоти. Значи, доколку одиграте било кои четири пара од стандардната понуда се стекнувате со услов и за еден Супер пар од групата Супер 4.

Moбилно обложување во Mozzart

Мобилното обложување во Mozzart е навистина напреднато. Располагаат со фантастичен сајт во кој се достапни истите фунцкии како и на десктоп сајтот. Исто така вие може да се обложувате во Mozzart 24/7 преку нивната апликација која е достапна за Android и iOS оперативните системи.

Како да се регистрирам во Mozzart?

Регистрацијата на овој сајт е доста едноставна и нема да ви одземе повеќе од две минутки.

Најрпво си избирате корисничко име, а потоа внесувате е-маил и два пати ја потврдувате лозинката.

Внесувате име и презиме како и датум на раѓање. Потоа го штиклирате полето дека сте ги прочитале услови за користење и тоа е тоа, вие веќе сте член на обложувалницата Mozzart.

Mozzart регистрација
Mozzart регистрација

Најчесто поставувани прашања

Дали регистрацијата во Mozzart е лесна?

Да. Не ви требаат некои посебни знаења и вештини за да го сторите тоа.

Колку е минимален депозит?

Минималниот депозит е 300 денари.

За колку време стигнува исплатата?

Исплатата на вашата сметка ќе биде достапна за најмногу 72 часа.

Заклучок

Дефинитивно Mozzart се труди да стане дел од лидерите на пазарот за обложување. Сепак за тоа ќе мора да ги подобрат некои елементи, како уплата и исплата, квоти итн.